11.10.2019
W dniu 5.10.2019 wzięłam udział w szkoleniu Akademia Medycyny Podróży, odbywającym się w Warszawie. 
Bardzo ciekawe i bardzo aktualne zagadnienia obejmowały między innymi przygotowanie do podróży w zakresie szczepień ochronnych obowiązkowych i zalecanych (  brak konieczności przypominających szczepień przeciwko żółtej febrze, nowa doustna szczepionka przeciwko durowi brzusznemu), profilaktyki chorób przenoszonych przez komary (skuteczność nowych środków odstraszających), leki stosowane w profilaktyce malarii u osób podróżujących, w tym dzieci i kobiet w ciąży. Dodatkowo przypomniano jakie patogeny powodują biegunki podróżnych, jak się przed nimi chronić i jak leczyć; jak skompletować apteczkę przed egzotycznym wyjazdem.   Medycyna podroży to szybko rozwijająca się dziedzina a lekarze rodzinni są również uprawnieni do przeprowadzania szczepień  i poradnictwa .Najlepiej konsultować i szczepić się w Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży, gdzie pracują wyszkoleni lekarze (we Wrocławiu np. Premium Clinic , ul. Podwale 82)

24.09.2019
W dniach 20-21.09.2019 uczestniczyłam w kolejnym praktycznym kursie organizowanym przez Rehabilitacja Wiśniewski w Bydgoszczy w zakresie Zaawansowanej diagnostyki i terapii układu ruchu.
Kurs obejmował min. pobieranie płynu ze stawu kolanowego oraz podanie leków do stawu (kolagen, kwas hialuronowy,kortykosteroidy) , ostrzykiwanie stawów kręgosłupa (kolagen, kortykosteroidy), leczenie łokcia tenisisty injekcjami kolagenu.